ערב להשקת ספר בעריכתם של ענר גוברין וג'ון מילס | יום חמישי, 12 בנובמבר 2020

כלליסגור לתגובות על ערב להשקת ספר בעריכתם של ענר גוברין וג'ון מילס | יום חמישי, 12 בנובמבר 2020

בערב (זום) לכבוד הספר Innovations in Psychoanalysis: Originality, Development, Progress ידונו ארבעה אנליטיקאים בשאלה מה הם החידושים החשובים ביותר בפסיכואנליזה וכיצד הם משפיעים על העבודה הטיפולית?

המשתתפים:עטיפת הספר
רחל בלס: חדשנות לפי הגישה הקליניאנית
סטיבן קוצ'וק: חדשנות לפי הגישה ההתייחסותית
ענר גוברין: מה הוא חידוש בפסיכואנליזה?
ג'ון מילס: מחשבות על חדשנות ומסורת
מנחה: חנה אולמן

הערב ייערך (באנגלית) ביום חמישי, 12 בנובמבר 2020 | מ-19:00 עד 21:00 | הכניסה חופשית אך נדרשת הרשמה מוקדמת כאן.

 

המשתתפים:

פרופ' רחל בלס – אנליטיקאית מנחה בחברה הישראלית לפסיכואנליזה, חברה בחברה הפסיכואנליטית הבריטית, לשעבר פרופסור לפסיכואנליזה באוניברסיטאות מובילות בבריטניה ובישראל, כולל ראש המגמה הקלינית באוניברסיטה העברית. היא נציגה מטעם אירופה באגודה הפסיכואנליטית הבינלאומית (IPA)  וחברה בכירה במערכת של ה- International Journal of Psychoanalysis.
בלס מרצה, מדריכה, ומעבירה קורסים וסמינרים קליניים במדינות רבות. כתביה הנרחבים על פרויד ועל הגישה הקלייניאנית תורגמו ל-15 שפות.

ד"ר סטיבן קוצ'וק – עורך שותף בסדרה Relational Perspectivesבהוצאת רוטלדג', נשיא האגודה הבינלאומית לפסיכואנליזה התיחסותית ופסיכותרפיה (IARPP), לשעבר עורך ראשי של Psychoanalytic Perspectives, חבר סגל בתוכנית הפוסטדוקטורט בפסיכואנליזה ופסיכותרפיה באוניברסיטת ניו יורק, מדריך וחבר סגל ב-NIP, ב- Stephen Mitchell Relational Study Center ובמכונים אחרים. כתיבתו של ד"ר קוצ'וק מתרכזת בעיקר בהשלכות הקליניות של הסובייקטיביות של המטפל. ספרו האחרון:
(The Relational Revolution in Psychoanalysis and Psychotherapy (Confer, 2021

ד"ר ענר גוברין – פסיכואנליטיקאי חבר במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, ראש מסלול דוקטורט "פסיכואנליזה ופרשנות" בתוכנית לפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר-אילן. מחברם של הספרים "בין התנזרות לפיתוי – גלגוליה של הפסיכואנליזה באמריקה", "שיחות עם מייקל אייגן" (ביחד עם מייקל אייגן), "המוקסמים והמוטרדים – דימויי הידע של הפסיכואנליזה", "אתיקה והתקשרות – כיצד נעשים שיפוטים מוסריים?"

ד"ר ג'ון מילס – PhD ,ABPP פילוסוף, פסיכואנליטיקן, ופסיכולוג קליני.  הוא חבר סגל בתוכניות לתואר שני בפסיכואנליזה ופסיכותרפיה, בגורדון פ. דרנר בית הספר לפסיכולוגיה, אוניברסיטת אדלפי, ניו יורק, פרופסור אמריטוס  לפסיכולוגיה ופסיכואנליזה בבית הספר המקצועי, בוגר מכון אדלר ללימודים מתקדמים בטורונטו, ומנהל תאגיד לבריאות הנפש באונטריו, קנדה.
הוא זכה בפרסים רבים על כתיבתו כולל ארבעה פרסי Gradiva, חיבר וערך 25 ספרים בפסיכואנליזה, פילוסופיה, פסיכולוגיה, ולימודי תרבות כולל לאחרונה. ספרו האחרון:
.(Debating Relational Psychoanalysis: Jon Mills and his Critics (Routledge, 2020
מילס קיבל את הפרס לזכרו של אוטו ויינינגר על מפעל חיים על ידי האגודה הפסיכולוגית הקנדית בשנת 2015.

ד"ר חנה אולמן – פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית מנחה במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, ובעבר יו"ר המכון. חברת סגל ומדריכה במסלול ההתייחסותי בביה”ס לפסיכותרפיה של ביה"ס לרפואה עש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב, וחברת וועדת התכנית לדוקטורט בפסיכואנליזה של בית ספר זה. ד"ר אולמן היא נשיאה לשעבר של הארגון הבינלאומי בפסיכותרפיה ופסיכואנליזה התייחסותית. מחברת הספר:
(The transformed self: The psychology of religious conversion (Plenum press, 1989
ומאמרים על עדות ועל ההקשר הישראלי כפי שמופיע בקליניקה, ועל התהליך הפסיכואנליטי מנקודת מבט התייחסותית.

 

 

 

התגבות סגורות.

כל הזכויות שמורות © 2015 מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו