נתיבים בפסיכואנליזה: מקליין עד הינשלווד | סמינר מקוון | 27.01.2023

כלליסגור לתגובות על נתיבים בפסיכואנליזה: מקליין עד הינשלווד | סמינר מקוון | 27.01.2023

הוועדה המדעית של מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו מזמינה את חברי המכון ואת קהל המטפלים לסמינר "נתיבים בפסיכואנליזה: מקליין עד הינשלווד*".

לסמינר שני חלקים:
בחלק הראשון נשרטט את הנתיב מקליין ועד הינשלווד ביחס למושג העברה נגדית. נעשה זאת בעזרת ממשיכיה של קליין – ביון, רוזנפלד, סגל, מלצר, היימן, ג'וזף, בריטון, שטיינר, ארמה ברנמן פיק ורוברט הינשלווד.

בחלק השני נתייחס לתאוריית החשיבה של ביון ולמושג האינטואיציה וכן למקורות פילוסופיים שהשפיעו על חשיבתו. נושאים שגם עליהם כותב הינשלווד.

מנחות הסמינר: הדר קמפינסקי שוייצר וד"ר רוני כרמלי

הסמינר ייערך בזום ביום שישי 27.01.2023 מ-09:00 עד 11:30. לנרשמים ישלח קישור לזום.
השתתפות:

חברי המכון ותלמידי התוכניות לפסיכותרפיה, אמנות הפסיכואנליזה ומפגשים פסיכואנליטיים: כניסה חופשית בהרשמה מראש בקישור זה
אורחים: 30 שקלים. הרשמה בקישור זה

נשמח לראותכם!

*הפסיכואנליטיקאי פרופ' רוברט הינשלווד יהיה אורח הכנס השנתי של המכון, "רגעים חיים ואינטואיציה בהעברה הנגדית", שיתקיים ב-16-17.03.2023.

פרופ' הינשלווד הוא פסיכיאטר, פסיכואנליטיקאי מהבולטים והחשובים כיום בכתיבה פוסט קלייניאנית. הוא פרסם ספרים ומאמרים על העברה נגדית בראיה היסטורית ובראיה עכשווית, על תאוריית החשיבה של ביון, על הפרקטיקה והתאוריה של קהילות טיפוליות ועוד.

מבין ספריו:

A Dictionary of Kleinian Thought (1989), Clinical Klein (1994), Countertransference and Alive Moments: Help or Hindrance (2016)
The Clinical Paradigms of Melanie Klein and Donald Winnicott: Comparisons and Dialogues (with J. Abram, 2018)
Herbert Rosenfeld – A Contemporary Introduction (forthcoming)
W.R. Bion as Clinician – Steering between concept and practice (forthcoming)

 עוד על פרופ' הינשלווד בקישור זה
המנחות

הדר קמפינסקי-שוייצר – פסיכואנליטיקאית, פסיכולוגית התפתחותית מומחית; מלמדת בתוכנית ההכשרה, בתוכנית לפסיכותרפיה ובאמנות הפסיכואנליזה במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו; מקימה ומרכזת את קבוצת הקריאה של כתבי מלאני קליין וממשיכיה; מורה ומדריכה במסגרות נוספות ללימודי פסיכותרפיה. כותבת סקירות ספרותיות בכתב העת "שיחות" על ספרים של מלאני קליין וממשיכיה היוצאים בעברית.

ד״ר רוני כרמלי – פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, מלמדת בתוכנית ההכשרה ובתוכנית אמנות הפסיכואנליזה. חוקרת את המרחב שבין פילוסופיית השפה לתיאוריה הפסיכואנליטית. מלמדת בתוכנית לפסיכותרפיה של מרכז ויניקוט.

התגבות סגורות.

כל הזכויות שמורות © 2022 מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו