מן היסוד – הראיון עם גבי מן

"מן היסוד" היא סדרת ראיונות מצולמים עם מייסדי מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו. הראיונות נערכו מאז 2019, לרגל 20 שנה להקמת המכון. את הסדרה יזמה הוועדה המדעית של המכון.


ד"ר גבי מן

גבי היא פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית מנחה במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו ובתוכנית ההכשרה הפסיכואנליטית "רוח אדם". היא גם ראש המסלול ללימודי המשך בפסיכולוגיית העצמי והמעשה הטיפולי בתוכנית לפסיכותרפיה של אוניברסיטת תל אביב.
גבי נמנית על קבוצת המייסדים של המכון וכיהנה כיו"ר המכון בין השנים 2007-2004. בשנים אלה המכון גיבש את נהליו ובייחוד את ניסוח הסטנדרטים הנדרשים על מנת להיות אנליטיקאי מנחה. באותן שנים גם טופח מקומה של המעורבות החברתית במכון, ובעיקר השמירה על האידיאלים שהנחו את הקמתו – חופש הדיבור של העמיתים והרוח הדמוקרטית.

עם השנים גבי כתבה מאמרים מקצועיים רבים וכיום היא חברה במערכת של שני ירחונים בינלאומיים:
Psychoanalysis, Self and Context
ו-Psychoanalytic Inquiry.
HPSI_I_40_7_COVER.inddבירחון זה ערכה ב-2020 גיליון שהוקדש כולו למעורבות חברתית של פסיכואנליטיקאים בישראל. לגיליון:
Beyond the Consulting Room – Psychoanalysis Within the Social Sphere in Israel – תרמו אנליטיקאים מהמכון הישראלי לפסיכואנליזה וממכון של תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו.

במשך 14 שנים גבי, יחד עם עמיתה, הפסיכואנליטיקאי הגרמני Raimund Rumpeltes, הנחו קבוצה של אנליטיקאים ישראלים-גרמנים אשר חקרו מקרים קליניים כמו גם את ההיסטוריה האישית שלהם. כיום גבי מקימה קבוצה חדשה של אנליטיקאים ישראליים-גרמנים, שבה חברים תריסר חברים ממכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו.

לד"ר גבי מן  תואר ראשון בפסיכולוגיה ולימודי תיאטרון מהאוניברסיטה העברית, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בר אילן ותואר שלישי מאוניברסיטת אדלפי, ניו יורק. את התמחותה עשתה בבית חולים שבו נהוגה גישה טיפולית אנליטית, Yale Psychiatric Institute, ניו הייבן, קונטיקט.

***

הראיון עמה נערך באוקטובר 2021 על ידי ד"ר רוני כרמלי, עמיתה במכון, וגדית אוריין, פסיכואנליטיקאית.
ד"ר רקפת אפרת לבקוביץ', עמיתה בינתחומית במכון, צילמה וערכה את הראיון.

כל הזכויות שמורות © 2022 מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו