פרויקטים חברתיים בהווה ובעבר

יום עיון – כוחה המרפא של האמנות – יוני 2023
יום העיון של הוועדה למעורבות בחברה והוועדה הבינתחומית של מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, בשיתוף המרכז לבריאות הנפש שלוותה, נערך ב-16 ביוני 2023, במסגרת התערוכה "על הנייר – כמו שזה" – תערוכה קבוצתית של יוצרים מהסטודיו לאמנות בשלוותה. הפרטים המלאים בקישור זה.
עצומת הזדהות – יולי 2020
מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו מצטרף לקריאת איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים לשיפור תנאי העסקתם וקורא לשינוי מהותי בהתייחסות משרדי הממשלה לשירותים החברתיים במדינת ישראל.
השבתת השירותים הסוציאליים מדגישה ביתר שאת את התמודדותם של העובדות והעובדים הסוציאליים עם תנאי העבודה הקשים, המשכורות הדלות והאלימות לה הם חשופים כשהם עסוקים יומם ולילה בהגשת עזרה לאוכלוסיות מעוטות יכולת, משפחות במצוקה, ילדים בסיכון, קשישים ועריריים.

 

כנס  פראג – אוקטובר 2016
ביוזמתם של ד"ר אבי ברמן, ד"ר מרטין מהלר (פראג), מרים ברגר, מרית יפה מילשטיין וד"ר גילה עופר, ובשיתוף פעולה בין המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, המכון הפסיכואנליטי של צ'כיה ומכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו (באמצעות הועדה למעורבות חברתית)  – נבנה כנס בינלאומי שהתקיים בפראג (באוקטובר 2016).על הנושא "Civilians at war"  הרצו נציגים מישראל וממדינות אירופה, אשר חיים את איימת המלחמה ביחד עם המטופלים.בכנס נפרש הנושא, על זויותיו השונות, באמצעות הרצאות מליאה, חלימה חברתית, סדנאות, עבודה בקבוצות בינוניות וקבוצה גדולה.

 

ארכיון פרוייקטים חברתיים:

עבודה עם אוכלוסיית חסרי המעמד – הפליטים, מבקשי המקלט ונפגעי עינויים וסחר

בת עמי ותחום נערות

הקליניקה לטיפול אינטנסיבי בגישה פסיכואנליטית

אנליזה בהתנדבות בגני תקשורת

שכונת שפירא

החלימה החברתית

תיאטרון חברתי –  הצעקה

כל הזכויות שמורות © 2022 מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו